Microsoft, T24’ü 4 saat erişime kapattı: ‘Siz kim oluyorsunuz ulan’

T24’ün sunucu hizmeti aldığı Microsoft, Beşiktaş’ın geçici teknik direktörü Burak Yılmaz’ın, eşine şiddet uyguladığı iddialarına verdiği yanıtı içeren haberi nedeniyle dün akşam 22.00 sıralarında T24’ün bütün içeriklerine erişimi engelledi.

T24’te yer alan habere göre, erişim engeli sorununun çözülememesi üzerine T24 Genel Yayın Yönetmeni Doğan Akın, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin’i aradı. Özbilgin’e ikinci arayışında ulaşabilen Akın, “bir içeriğe ilişkin başvuru nedeniyle bütün sitenin içeriğine erişimin engellendiğini, başvuruya ilişkin haberin onlarca mecrada halen yayında olduğunu, URL engeli kararları veren devlet organlarının da 14 yıldır yapmadığı sitenin tamamına erişim engeli uygulamasının derhal kaldırılması gerektiğini” söyledi.

‘SİZ KİM OLUYORSUNUZ ULAN’

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin’in Akın’a, “Beni bu saatte niye rahatsız ediyorsunuz, siz kim oluyorsunuz ulan! Beni bir daha aramayın” karşılığını verdiği iddia edildi. T24, söz konusu konuşmasının kayıtlarını saklı tuttuğunu bildirdi.

BURAK YILMAZ: ÜZÜLDÜM

T24 ile temas kuran Burak Yılmaz ise “Sadece haberin kaldırılmasını talep ettim, neden böyle oldu anlayamadım; üzüldüm, siteyi kapatmak gibi bir amacım yoktu, kusura bakmayın” dedi.

T24’ün krizi sosyal medyadan duyurması ve Microsoft temsilcileriyle yürütülen temasların ardından, T24 yayını saat 02.15’te erişime açıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x